Makijaż ślubny

Idealny makijaż ślubny wymaga dwóch spotkań. Pierwsze, makijaż próbny, odbywa się u mnie w dogodnym dla nas obydwu terminie (w dniu innym niż sobota), najlepiej około miesiąca przed ślubem. Drugie to makijaż w dniu ślubu, kiedy to ja przyjeżdżam do domu Panny Młodej.

Wykonanie makijażu próbnego jest, moim zdaniem, niezbędne. Jest to czas potrzebny mi na na poznanie oczekiwań Panny Młodej i ustalanie wszystkich szczegółów makijażu, jaki ma zostać wykonany w dniu ślubu. Na makijażu próbnym mamy czas na to, abyś mogła mi powiedzieć jaką masz wizję, jaki charakter ma mieć makijaż i jak chciałabyś wyglądać. Pozwoli Ci to też na sprawdzenie w praktyce trwałości makijażu, a mi na upewnienie się, że żaden z kosmetyków nie spowoduje niepożądanej reakcji. Na wszystko to będzie już zbyt późno w dniu ślubu, kiedy wszystko musi wyjść perfekcyjnie. Makijaż próbny pozwala na uniknięcie niepotrzebnego stresu.

Makijaż ślubny jest dość wymagającym i skomplikowanym makijażem. Główną trudnością jest to, że musi on wyglądać dobrze zarówno za dnia, jaki i przy sztucznym świetle oraz dobrze prezentować się na zdjęciach. Tym samym musi łączyć w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Takie wymagania powodują, że konieczny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Do wykonania makijażu ślubnego używam wodoodpornego podkładu, który jednak nie wygląda ciężko i daje bardzo naturalne wykończenie. Używam także specjalnie dobranego pudru, który nie powoduje odbicia błysku flesza aparatu fotograficznego. Wszystkie kosmetyki są odpowiednio dobrane do wyzwań, jakie stoją przed tym rodzajem makijażu. Dodatkowo po wykonaniu makijażu utrwalam go profesjonalnym fixerem. Dzięki temu makijaż jest bardzo trwały i przetrwa wszelkie wzruszenia. 

Makijaż ślubny musi podkreślać urodę, w taki sposób aby pokazać najlepszą wersję Ciebie. Między innymi dlatego tak ważny jest makijaż próbny.

Kilka wskazówek technicznych:

  • Najpierw fryzura, potem makijaż. Nie jest to warunek konieczny, ale wiele ułatwia.
  • Jeżeli chcesz zrobić zabieg oczyszczania twarzy, to zrób go nie później niż na 2 tygodnie przed ślubem, aby cera miała czas wrócić do siebie po tak intensywnym zabiegu.
  • Pamiętaj o tym, żeby w okresie przed samym ślubem regularnie nawilżać cerę i o nią dbać. Dzień przed ślubem zrób sobie pilling, a na wieczór przed jakąś intensywnie nawilżającą maseczkę. Zadbana cera jest podstawą idealnego makijażu.
  • W okresie przedślubnym nie używaj nowych kosmetyków, których wcześniej nie testowałaś (np. kremów), aby nie wprowadzać dodatkowego ryzyka reakcji alergicznej skóry.